Івано-Франківський Страйкбольний Клуб

Етика Страйкболу

Етика Страйкболу

Основна мета будь-якого страйкбольного заходу - отримання задоволення від цікавої гри, від спілкування з близькими по духу людьми, від фізичних навантажень на свіжому повітрі. Постійно пам'ятайте про це і керуйтеся цією думкою в будь-яких своїх діях на грі або тренуванні. Отримуйте задоволення самі і не заважайте робити це іншим!

Всі правила страйкболу, створені до тепер, спрямовані на прояснення спірних ігрових моментів, а також на те, щоб обмежити прагнення деяких гравців підвищити свій рівень отримуваного задоволення за рахунок негативних емоцій інших учасників гри.

Неможливо описати всі предмети суперечок і розбіжностей на страйкбольній грі. Майже кожен сценарій передбачає багато варіантів дій команд, гравці постійно потрапляють в нестандартні ситуації. Проте, за роки гри у досвідчених бійців склався особливий кодекс поведінки, частково регламентований правилами, який належить знати і керуватися ним у спірних ситуаціях. Ось його основні елементи:

Акуратне користування зброєю

Необхідно враховувати біль і можливі травми, заподіяні людині попаданням кульки або вибухом гранати. Зрештою, у твоєї цілі тільки роль така - противник, а в житті це твій колега, хороший хлопець або дівчина, про здоров'я яких тобі було б приємно подбати. Звідси випливають такі вимоги:
Не перевищуй обмежень по швидкості кульки! Тобі, звичайно, хочеться стріляти сильніше і дальше, але подумай, як буде людині, в яку ти поцілиш!
Не стріляй з потужної зброї на малих дистанціях! Не стріляй ні з якої зброї в притул! Якщо у тебе основна зброя потужна, для гри в будівлі використовуй запасну зброю (зі швидкістю не більше 120 м / с) або пістолет. Якщо перестрілка відбувається на відкритій місцевості, і у тебе потужна зброя, будь дуже обережний і по можливості виключи потрапляння кульки в людину з малої дистанції. Приміром, снайперам дуже не рекомендують стріляти з дистанції меншої 20-30 метрів. Якщо ти підібрався до супротивника в притул, і він тебе не бачить, скажи йому що-небудь на зразок «піф-паф, ти вбитий». В крайньому випадку вистріли йому в черевик.
Не стріляй в голову! По можливості утримуйся від стрільби по відкритих частинах тіла, особливо по голові. Якщо випадково поцілив в голову з малої дистанції - вибачся, при необхідності запропонуй допомогу!
Не стріляй в неігровий зоні! В неігровій зоні зброя повинна знаходитися в незарядженому вигляді (з відстебнути магазином) і на запобіжнику. Та ж вимога ставиться і до шикування перед грою і після гри. Зброя з пристебнутим порожнім магазином може використовуватися в неігровій зоні лише для фотографування. Пристрілювати зброю дозволено тільки в спеціально відведеній зоні, переконавшись перед тим, що в секторі вогню нікого немає.
У грі, відразу після того, як тебе поцілили, слід відстебнути магазин і вистрелити кульку яка залишилася в стволику в землю або в повітря. В мертвятнику слід перебувати з розрядженою зброєю. Стрілянина поблизу мертвятника заборонена.
Не стріляй в цивільних! На ігровій території можуть знаходитися цивільні - люди, що не беруть участь у бойових діях. Це фотографи, відеооператори, обслуговуючий персонал і т.д. Всі вони повинні мати елементи спорядження (куртки, головні убори) червоного кольору. В них стріляти заборонено. Також не можна стріляти в уражених гравців (вони теж позначаються оранжевою пов'язкою). Крім того, на територію можуть зайти люди, що не мають відношення до гри - рибалки, грибники і т.п. Їх слід ввічливо провести за межі ігрової території, при необхідності припинивши на деякий час гру.

Не стріляй по тваринах, небойових машинах, чужому майну, літаючих об'єктах!

Правила для «мертвих»

Влучили - йди! Влученням вважається будь-яке потрапляння кульки в тіло гравця або в елементи спорядження (одяг, розгрузку, рюкзак тощо). Рикошет не вважається влученням. Дружній вогонь зараховується як ворожий. Влучення вибухом гранати зараховується, якщо граната вибухнула не більше, ніж в 5 метрах від тебе. Влучення зазвичай викликає найбільшу кількість суперечок. «Помирати» не хочеться нікому, і окремі гравці прагнуть приховати або не визнати факт попадання в них кульки. Це вносить деструктивний елемент в гру і псує настрій бійцям противника. Крім того, умисне незізнання ставить нехороше клеймо як на гравця, так і на його команду. В деяких командах гравця-незізнавальника (Маклауда) можуть навіть спробувати перевиховати яким-небудь неприємним способом: наприклад, давши йому в голову кілька черг з десятка стволів ... Страйкбол - гра на чесність. Якщо тобі здалося, що в тебе попали (характерний звук, удар кульки), треба встати, позначити себе поціленим і піти в мертвятник. Якщо ти не помітив попадання, а противник впевнено стверджує, що потрапив (таке буває, особливо якщо ти знаходишся в русі), не потрібно сперечатися - слід ввічливо і душевно вибачитися, переконливо сказати, що не помітив попадання, і піти в мертвятник. Позначити себе поціленим - значить надіти на себе (на голову, шию) або на зброю пов'язку оранжевого кольору, помітну іншими гравцями. Вночі вмикається червоний ліхтар.
Не повідомляй і не давай нічого живим! Вражений боєць не повинен ні словом, ні жестом, ні поглядом видавати місце розташування противника, не повинен проходити через позиції противника і займатися будь-якою розвідкою. Радіообмін і будь-які переговори з «мертвими» заборонені. Передача зброї, боєприпасів і т.п. ураженими гравцями живим заборонена. Вражений гравець може за попередньою домовленістю залишити на місці «загибелі» зброю або спорядження для членів своєї команди або союзників.
Не заважай живим! Йди з місця бою якомога швидше. Якщо над тобою йде інтенсивний бій, познач себе ураженим і лежи до закінчення активної перестрілки, піднявши розряджену зброю стволом вгору. Треба мати на увазі, що живі гравці не мають права використовувати уражених гравців як прикриття, тому поводься так, щоб не спровокувати живих на таке порушення.

Загальні ігрові правила

Не прикривайся мертвими! Не займай позицію так, щоб між тобою і ціллю, або в безпосередньо біля тебе, або позаду тебе перебували уражені гравці. Під час перестрілки не наближайся до мертвятника.
Не сперечайся! Всі спірні ситуації вирішуються тільки поза грою або за допомогою посередника, якщо такий є. Будь ввічливий! Ображати інших гравців словами, жестами або застосуванням сили під час гри неприпустимо! Не треба «вживатися в роль» настільки, щоб викрикувати образи умовному противнику, який, також «вжившись в роль», може їх сприйняти на свій рахунок.
Не забувай про взаємодопомогу! При виникненні нештатної ситуації (пожежа, нещасний випадок тощо) негайно допоможи людям, що потрапили в біду!
Алкоголь і наркотики - поза законом! Випивка в дружній страйкбольній компанії перед грою або під час гри неприпустима. Не слід розраховувати на своє непохитне здоров'я і випивати ввечері напередодні гри. Кожен боєць, який перебуває в стані алкогольного або наркотичного сп'яніння, до гри не допускається.
Прокол бійця - прокол команди. Окремих бійців за порушення правил можуть публічно вигнати з гри. Однак, команда також несе відповідальність за дії кожного свого бійця. У разі виявлення серйозних порушень команду можуть виключити зі страйкбольної спільноти і закрити доступ до великих ігр.
Зрозуміло, це не всі правила, які необхідно знати страйкболістові. Багато організаторів останнім часом вводять значні ускладнення основних правил, актуальні тільки для даної конкретної гри. Тому обов'язково ознайомтеся з усіма доповненнями і не соромтеся шукати інформацію самостійно і задавати питання досвідченим гравцям і організаторам.

a | b

Copyright © 2011-2024 | 06.10.2024 | Sitemap | Login